Aslan Kadınım

O;  bugün doğmuş. Çok farklıyız aslında biz. Bir de çok benzeriz. Hani şu anasına bak kızını al lafı bizim için söylenmiş mi bilemiyorum. Bazen  evet, bazen hayır.

Çok tertiplidir o, ben bırak dağınık kalsıncı. Düzen önemlidir aman ha es kaza yerleri değişmesin eşyaların. Hoyyt  ! Dikkat diye bir ses duyarsınız. Ben kendime göre düzenliyim. O herkese göre; gerçekten düzenli. Kalabalıklarda az ve öz konuşur . Ben ondan daha çok konuşuyorum galiba.  Çok girişken değildir hatta kimine göre soğuktur . Öyle değildir ama öyle görünür.( Böyle diyor 3.kişiler)   Ama bir tanıdınız mı sırtınızı yaslayacağınız bir dağdır. Fedakardır, güven verir, cefakardır. Çelik bir manolyadır.  Yavrularına bakmak için çalışmamayı seçmiş, bizler için yani. Aslında kendisinden harika bir yönetici olurdu hem de şöyle en hokkalısından. Ama o evimizin yöneticisi olmayı seçmiş.  Güzel yemek yapar. Klasik yemekleri sever. Yeni lezzetleri keşfetmek pek ona göre değildir. Lafı evelemez, gevelemez. Dedikodu sevmez. Öncelik sıralamasını iyi yapar. Torunlarını çok sever ama torun manyağı değildir. Çocukları olmadan torunlarının olmayacağının bilincindedir.  ( Kıh Kıh Kıh ! Teşekkürler Anne ! )Berkay’ın deyimiyle :” İçine babaanne ruhu kaçmış anneanne” .

08

Blöf yapmaz, kibardır, yerine göre resmidir. Sosyaldir ama yeteri kadar. Bazen vıdı vıdı yapar . E herkes gibi .  Dengelidir. Paylaşmayı çok sever. Ve her anne gibi kocaman bir yüreği vardır. O halde Aynur’cum,  benim ASLAN KADINIM, ANNEM güzel kalbinle sıcak Ağustos’u eritmeye devam et.  Beroş seni sinir etmek için “ E sen yaşlısın ya anneanne “ ondan şöyle oluyor ya da bundan böyle oluyor diyor ama takma sen ona. Aklınca seni sinir edip, İzmir’de bizimle kalır mı planları bence, tıpkı “ Neşeli Günler “ müzikalinde olduğu gibi. Önce ve en önce sağlıkla diğer yaşlarını da birlikte kutlamak üzere seni kucaklıyorum. Böylece SENİ ÇOK SEVDİĞİMİ cümle aleme ilan ediyorum.

Doğum günün kutlu olsun.

Yorumlar

Hakkımda

Ankara doğumlu bir İzmir’li. Çocukluğu İstanbul’da geçti. Gevreğe “simit” deyişi hep bu nedenden. Büyüdükçe, yeni yerler keşfettikçe yaşadığımız yerin sadece “dünya” olduğuna kanaat getirdi. Ve dünyada görmesi gereken pek çok yer olduğuna inandı.

Son Haberler

Takip Et