Haydi Kalkın Gidiyoruz.Ücretsiz kent turları ile İzmir’i keşfe çıkıyoruz !

Bahar geldi, bir yerimizde duramaz haller, sürekli keşfetme istekleri depreşti. Kışın depresifliği atmak, gündemden uzaklaşmak için işte size “ Haydi Kalkın Gidiyoruz” diyorum. Ve teşekkür ettiğim kişiler İzmir Büyükşehir Belediyesi. İzmir’i keşfetmek için anlamlı bir proje ile bizleri buluşturuyorlar.

Ücretsiz kent turları uygulamasını başlattılar. O halde hemen aklınıza gelen soruları bir çırpıda yanıtlayayım.

Turlara katılım nasıl olacak ? Turlara katılmak isteyenler   bu linke tıklayarak  rezervasyon yaptırıyorlar. Önemli bir hatırlatma telefon veya e-posta ile rezervasyon almıyorlar.

Turlar hangi tarihlerde gerçekleşecek ? 1 Nisan 2016’da turlar başladı. Cuma ve Cumartesi günleri düzenlenen turların birinci dönemi 28 Mayıs’a kadar devam edecek. Yaz sıcakları ile ara verilecek ve 23 Eylül 2016’da tekrar başlayacak.

Çocuklar katılabiliyor mu ? Evet katılabiliyor. Velisi ile olmak kaydıyla bir sorun yok.

Tur rotaları nasıl ve kaçta başlıyor ? 3 farklı rota var.

Turlar İzmir Büyükşehir Belediyesi önünden saat 09.00’da başlıyor ve yine başladığı yerde sonlanıyor.

İzmir Tarih Turu’nda Kadifekale, Antik Tiyatro, Aziz Vukulos Kilisesi, Emniyet Oteli( Mola), Hatuniye Meydanı ve Dönertaş Sebili, Emir Sultan Türbesi, Tasarım Atölyesi, Agora, Kemeraltı ve Havra sokağı geziliyor. Kızlarağası Hanı son nokta. .
İzmir Kuş Cenneti ve Doğal Yaşam Parkı Turu kapsamında İzmir Kuş Cenneti’nde bölge hakkında görüntülü sunumlar eşliğindek katılımcılar bilgilendiriliyor.  Otobüs ile tur atılarak alan tanıtılıyor. Dileyen Homa Dalyanında yürüyüş yapabiliyor.

Kuş Cenneti gezisinin ardından  Sasalı’daki İzmir Doğal Yaşam Parkı geziliyor.

Homeros Vadisi Turu kapsamında ise Bornova Kayadibi Köyü’ne gidilerek Homeros Vadisi’nde doğa yürüyüşleri gerçekleştiriliyor.
2016 Yılı Tur Programı için tıklayınız…

0 232 293 14 70 -0 232 293 1484  veya 0 232 293 3137 numaralı telefonlardan yardım alınabilir.

Benim Mayıs sonuna kadar turlara katılmam işlerim nedeniyle pek mümkün olamayacak. O nedenle yorumlarınızı merakla bekliyorum.

Ben keyifli olacağına inanıyorum. Epeyce talep olacaktır. Yaşadığımız şehirde tarihe ve kültüre tanıklık etmek, yeni yerler keşfetmek, Aaa nasıl bir hikayesi varmış demek en önemlisi geçmişin izlerini bilmek, bu sıralar hepimize iyi gelecek.

O halde haydi yollara düşelim ve hemen rezervasyonumuzu yaptıralım. Teşekkürler İzmir Büyükşehir Belediyesi…

Not : Fotoğraf gazeteci, usta fotoğrafçı Esat Erçetingöz’e aittir. Kullanmama izin verdiği için kendisine teşekkür ederim.

 

 

Yorumlar

Hakkımda

Ankara doğumlu bir İzmir’li. Çocukluğu İstanbul’da geçti. Gevreğe “simit” deyişi hep bu nedenden. Büyüdükçe, yeni yerler keşfettikçe yaşadığımız yerin sadece “dünya” olduğuna kanaat getirdi. Ve dünyada görmesi gereken pek çok yer olduğuna inandı.

Son Haberler

Takip Et